اخبار

قیمت مسکن تا اواسط سال آینده گران نمی شود
کد خبر: 1262
3 سال قبل
حسام عقبایی با تاکید بر اینکه معتقدم در نیمه اول سال 94 هم افزایش قیمت مسکن نداریم، گفت: سهم زمین امروز بین 60 تا 90 درصد قیمت مسکن است.

سازه برتر، حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص وضعیت قیمتها در بازار مسکن، اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بازار مسکن پیش بینی افزایش قیمتها بسیار بعید است به دلیل اینکه قدرت خرید در متقاضیان وجود ندارد و با رقم تسهیلاتی که هم برای خرید در نظرگرفته شده بعید است که افزایش قیمتی اتفاق بیافتد.

وی با بیان اینکه معتقدم که در 6 ماهه ابتدای سال آینده هم بازار مسکن تغییر چندانی نخواهد داشت، گفت: روند صعود و نزول قیمت مسکن در 20 سال گذشته نشان داده که برخی مواقع قیمت‌ها از خط تورم پایین تر آمده و گاهی هم از خط تورم بالاتر رفته است اما در مجموع در سال های گذشته قیمت مسکن سیرصعودی داشته است.

به نقل از مهر،رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه قمیت ها 91 از خط تورم بالاتر رفت، افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه زیرساخت های افزایش قیمت وجود ندارد پیش بینی افزایش قیمت نداریم، برای سال آینده هم برخلاف نظر عده ای که صحبت از سونامی و یا جهش قیمت ها دارند، چنین پیش بینی را در 6 ماهه اول سال 94 ندارم.

عقبایی با تاکید بر اینکه قیمت مسکن همچنان بالا است، گفت: باتوجه به تورم عمومی کشور و هزینه ساخت، مسکن الان به قیمت واقعی خود رسیده است و حتی در برخی مناطق کشور که توازن بین عرضه و تقاضا وجود دارد، کاهش قیمت ها را داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه سهم زمین امروز بین 60 تا 90 درصد قیمت مسکن است، بیان کرد: این رقم، سهم بزرگی است و سیاست‌های حوزه زمین تاثیر زیادی را قیمت مسکن دارد.

22/9/93

16:53

اخبار مرتبط

وام های 100 میلیونی مسکن در بازار غیر رسمی

تا قبل از بهمن خانه بخرید

بازار مسکن در خواب زمستانی

خانه های هوشمند در پایتخت چند

دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا لاگین نمایید