اخبار

شکاف زیاد قیمت آپارتمان در شمال و جنوب تهران+ جدول قیمتها
کد خبر: 1249
3 سال قبل
یکی از مشاوران املاک جنوب پایتخت، رونق بازار را حاصل خرید و فروش در آپارتمان‌های کوچک می‌داند و می‌گوید: خانه‌های لوکس شمال شهر همچنان بی‌مشتری است.

سازه برتر، او نیز کاهش نسبی قیمت‌ها را تایید می‌کند و می‌گوید: هر چند برخی از مالکان منتظر رشد سالانه قیمت مسکن هستند اما بر اساس مشاهده‌های میدانی و نظر کارشناسان بازار مسکن در 6ماه نخست سال 93، ثبات قیمت و حتی کاهش قیمت را نیز تجربه کرده است. با وجود رکود چندماهه در ماه پایانی تابستان، خرید و فروش آپارتمان‌های کوچک رونق را به بازار بازگردانده است.

به نقل از دنیای اقتصاد، این نکته مورد تایید یکی دیگر از فعالان بازار مسکن است . او با بیان اینکه در بازار فعلی واحدهای کوچک و ارزان قیمت را راحت‌تر می‌فروشیم و به اصطلاح این واحدها مشتری بیشتری دارد اما برای فروش آپارتمان‌های متراژ بالا که قیمت بیشتری دارد، مشکل داریم می‌گوید: در تابستان امسال بیشتر خریداران مسکن، به دنبال واحدهای کوچک بودند که قیمت‌های ارزان تری دارد.

در مناطق جنوبی شهر برخی آپارتمان‌ها کمتر از متری یک میلیون تومان قیمت دارند و میانگین قیمت در این مناطق متری 2 میلیون و 500 هزار تومان است. اما در مناطق شمالی پایتخت نیز قیمت میانگین متری 9 میلیون تومان است. هرچند خانه هایی با قیمت متری 7 میلیون تومان یا متری 23 میلیون تومان هم پیدا می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که تعداد کل معاملات مسکن در شهریورماه امسال به یکصد و 88 هزار و 751 قرار داد رسید درحالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یکصد و 61 هزار و 124 عدد بوده است. همچنین تعداد کل مبایعه‌نامه‌ها در شهریور 92 در کل کشور 86 هزار و 633 قرارداد بود که شهریور امسال این رقم به 107 هزارو 501 قرار داد رسیده است.

13:33

24/7/93

برای مشاهده سایر اخبار صنعت ساختمان کلیک کنید

دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا لاگین نمایید